דילוג לתוכן המרכזי
לוגו

עדכוני מאבק: הסדרת ההוראה המקוונת (רשימה)

לאור סירוב הנהלת האוניברסיטה למו"מ עם הארגון על תנאי ההעסקה והזכויות שלנו בהוראה חדשנית ומקוונת, החל מיום א', 24/4 הפסקנו להנגיש שיעורים. הוראה מקוונת אינה מוסדרת בהסכם ומשאירה את זכויותינו פרוצות. כאן מתפרסמים עדכונים מהמאבק באופן שוטף.

לקבוצת עדכונים שקטה בווטסאפ על המאבק: https://bit.ly/3LmYouU

עדכונים מהקיץ

30.08.22 אנו דורשים.ות: להסדיר תנאים וזכויות הקשורים להוראה מקוונת לפני תחילת שנה"ל תשפ"ג!

למרות התקדמות מסוימת במהלך חופשת הקיץ, הגענו כעת למבוי סתום, כי ההנהלה מעלה דרישות שאינן בהלימה עם מה שהיא מוכנה לתת בתמורה, וממשיכה לסרב להצעות שלנו.

לפיכך, כרגע אין התקדמות במו״מ.

אנחנו כמובן לא מקבלים.ות את המצב הנוכחי ודורשים.ות להסדיר את ההוראה המקוונת כעת, לפני תחילת שנת הלימודים תשפ"ג. לכולנו חשוב ששנת הלימודים תתחיל כסדרה אבל לא במחיר הפרה מתמשכת וצינית של זכויותינו!

11.8.22 הנהלת הארגון נפגשה מספר פעמים בשבועות האחרונים עם הנהלת האוניברסיטה, אך לא עם המנכ״ל שלא הייה זמין בשבועיים האחרונים. אנו ממשיכים במשא ומתן להסדרת ההוראה המקוונת.


עד לסיום מוצלח של המשא ומתן שיניב הסדרה של ההוראה המקוונת, נמשיך לא להנגיש את הקורסים, כדי שזכויותינו לא ייפגעו.


פגישה נוספת מתוכננת בשבוע הבא ונמשיך לעדכן בעניין הזה.

29.5.22 הלחץ שלנו על הנהלת האוניברסיטה עובד!

סוף סוף, אחרי כמעט שנתיים של התעלמות וסרבנות, החלו צעדים ראשונים של משא ומתן בינינו לבין הנהלת הארגון. ברור לנו שצעדי המחאה שלנו יוצרים סיטואציות מורכבות מול הסטודנטים.ות, במיוחד על רקע הלחצים והאיומים מצד ראשי היחידות.

עד שנסיים את המאבק בהצלחה ונחתום על הסכם, אסור להרפות.יש לכם.ן גיבוי מעשי ומשפטי מלא של הארגון.

ניתן היה להימנע מצעדים ארגוניים לו הנהלת האוניברסיטה היתה משכילה לנהוג באופן מוסרי ואחראי שמתחייב ממנה כמעסיק שלנו. אין לנו כוונה לאפשר למצב הנוכחי להיגרר. המטרה העומדת לנגד עינינו כרגע היא חתימת הסכם עד לתום הסמסטר הנוכחי, ואם ההנהלה לא תשתף פעולה - ננקוט בצעדים נוספים.

אנו מתנגדים נחרצות למשלוח מיילים מאיימים לחברי.ות סגל ומבקשים להדגיש בפניכם.ן כי שאלות שמופנות אליכם.ן באופן אישי על ידי היחידות המעסיקות לגבי הפסקת ההנגשה יש להפנות להנהלת הארגון בלבד.

22.5.22 פגישה צפויה עם המנכ"ל, הפגנה ביום הפתוח

המאבק למען הזכויות שלנו ולמען הסדרת ההוראה המקווונת ממשיך בכל הכוח! המאמץ של כולנו משתלם! מתוכננת פגישה עם המנכ"ל על הנושא, בהשתתפות יו"ר וסגן יו"ר הארגון, ביום שני השבוע. נמשיך ונעדכן.

לצד הסירוב להנגיש כל עוד הסוגיות נותרות פרוצות, אנו פועלים ופועלות במספר אפיקים לשכנע את הנהלת האוניברסיטה לסיים את המאבק בהסכם: פניות לועד המנהל, לדקאנים ולראשי החוגים, מדיה חברתית ותקשורת, תקשורת שוטפת עם אגודת הסטודנטים/ות והסברה לסטודנטים/ות מן השורה, פעילויות שטח, ועוד.

17.5.22 המאבק ממשיך: לא ננגיש שיעורים עד להסדרת ההוראה המקוונת!

חלפו שלושה וחצי שבועות מאז הפסקת ההנגשה ואנו מחזקים את כל חברי/ות הארגון על עמידתכם/ן האיתנה ותמיכתכם/ן במאבק החשוב להסדרת ההוראה המקוונת. אנו פועלים במספר אפיקים כדי להביא להסדר: הפגנות, פניות להנהלה, לדקאנים ולועד המנהל של האוניברסיטה, תקשורת, ועוד.

לפני שבוע, לאחר פגישה עם הנהלת האוניברסיטה, העברנו את דרישותינו למנכ״ל. בתגובה קיבלנו סטירת לחי מצלצלת - ההנהלה שוב חזרה על זה שלא תערוך איתנו משא ומתן להסדרת ההוראה המקוונת, ואיימה שוב לנקוט בצעדים נגדנו. לפיכך, אנו נאלץ לנקוט בקרוב בצעדים נוספים, בלית ברירה, ונעדכן בימים הקרובים.

9.5.22 המאבק ממשיך בכל הכוח!

חלפו שבועיים מאז שהפסקנו את הנגשות השיעורים. הפעילות שלנו מתקיימת בכל הקמפוס וההנהלה מרגישה אותה היטב. ברור לנו שהפסקת ההנגשה אינה נוחה לחלק מהסטודנטים/ות, אבל המטרה שלנו היא לא לפגוע בסטודנטים/ות אלא לעגן את הזכויות שלנו בהסכם.

*מצורף פלאייר הסברה לסטודנטים/ות: לחצו כאן.

חשוב להדגיש! בכל מה שנוגע להוראה חדשנית ומקוונת זכויות חברי/ות הסגל פרוצות לחלוטין והאוניברסיטה יכולה לקבל (ומקבלת) החלטות חד צדדיות בכל הסוגיות הפתוחות. זאת בניגוד למקובל ביחסי עבודה קיבוציים תקינים. לכן אנחנו נאבקים להסדרת הנושא.

לאחר הפגישה שהתקיימה עם הנהלת האוניברסיטה בשבוע שעבר, היום העברנו להנהלה את רשימת הדרישות של הארגון. נמשיך ונעדכן בעניין זה.

אנו פועלים בימים אלה בכמה מישורים:

  1. הפסקת הנגשה ממשיכה בכל הקורסים ובכל הפקולטות על מנת ללחוץ על האוניברסיטה לשבת עם הארגון ולסגור את הסוגיות הפתוחות.
  2. הסברה על המאבק בשטח והעמדת דוכנים ברחבי הקמפוס.
  3. הסברה על המאבק ברשת: זום, וואטספ, פייסבוק, טוויטר.
  4. הסברה ממוקדת מול נציגי אגודת הסטודנטים/ות והסטודנטים/ות.
  5. התארגנות למו"מ עם האוניברסיטה.

26.4.22 תגובת הארגון למכתב האוניברסיטה מיום 26/4 בעניין הפסקת ההנגשה‎

אתמול נשלח לחלקנו, מכתב מיחידות ההוראה בחתימת המזכירה האקדמית. המכתב רווי בסילופים ובחצאי אמיתות.

מטרתו היחידה של המכתב היא להרתיע ולהפחיד אותנו, ולמנוע מאיתנו לעמוד על הזכויות שלנו.

אנחנו לא מפחדים/ות מההתנהלות הבריונית של הנהלת האוניברסיטה משום שהצדק נמצא איתנו, אלפי חברות וחברי הארגון שמועסקים/ות מזה למעלה משנה וחצי בהוראה מקוונת ללא הסכם שמסדיר את הזכויות שלנו.

נדגיש! במידה והנהלת האוניברסיטה תעשה צעד דורסני ותנכה שכר לחברי/ות הארגון בגין הפסקת הנגשה של שיעורים, אנו נפעל במלוא העוצמה נגדה, בכל האמצעים העומדים לרשותנו.

בנוסף להפסקת ההנגשה, ניפגש להפגנת מחאה: יום שלישי הבא, 3 למאי, בשעה 11:40, מול בניין ההנהלה בדרישה לשבת איתנו למו"מ ולהסדיר את הסוגיות הפתוחות.

23.4.22 החל ממחר, יום א' 24/4 מפסיקים להקליט ולשדר את השיעורים בשידור חי‎

בהמשך להודעות קודמות של הארגון אנו מזכירים כי החל ממחר, יום ראשון 24/4 מפסיקים להנגיש שיעורים - לא מקליטים ולא מעבירים שיעורים בשידור חי.

אלפי חברי/ות ארגון מועסקים/ות בהוראה חדשנית והוראה מקוונת ללא הסכם קיבוצי שמסדיר את תנאי העסקתם/ן, אבל האוניברסיטה ממשיכה להתעלם.

החלטת האוניברסיטה לא להסדיר את ההוראה המקוונת והחדשנית מותירה סוגיות רבות כגון: זכויות יוצרים על ההקלטות, פרטיות, גודל כיתות, תגמול עבור ציוד חדשני ותגמול עבור עבודה נוספת פרוצות לחלוטין ומאפשרת לאוניברסיטה לקבל החלטות חד צדדיות ללא מעורבות הארגון.

התנהלות בריונית זו של ההנהלה אינה מקובלת ביחסי עבודה בכלל וביחסים קיבוציים בפרט.

הפסקת ההנגשה היא צעד ראשון מבין צעדים נוספים שעומדים לרשות הארגון ולא נהסס לנקוט בהם על מנת לשמור על הזכויות שלנו ככל שהנהלת האוניברסיטה תמשיך להתעלם מאיתנו.

לא מפסיקים/ות את המאבק עד שמסדירים את ההוראה המקוונת בהסכם!

13.4.22 הפסקת הנגשת השיעורים

ביום שני 11.4 קיימנו אסיפת הסברה נוספת לחברי.ות הארגון. במסגרת האסיפה עדכנו אודות הצעדים הארגוניים שעומדים לרשות הארגון ככל שההנהלה תתמיד בסירובה לנהל איתנו מו"מ.

חשוב להדגיש, העסקתם/ן של אלפי חברי/ות סגל בהוראה מקוונת ללא הסכם קיבוצי שמסדיר את הזכויות שלנו הוא מדרון חלקלק ועל כן אין לנו ברירה אלא להיאבק עד להסדרת הנושא בהסכמות קיבוציות בין הארגון לאוניברסיטה. אסיפות הסברה ועדכון ימשיכו להתקיים גם לאחר חופשת הפסח.

שימו לב! על פי הודעת הנהלת האוניברסיטה להנהלת הארגון, אין כרגע כל חובה להנגיש קורסים, בין אם בהקלטה ובין אם בשידור חי. לאור הודעה זו, וכצעד נוסף במאבק, נפסיק מיד לאחר חופשת הפסח את הנגשת הקורסים בשתי הדרכים, תוך הודעה לסטודנטים בקורס שההנגשה הופסקה.

אסיפות הסברה בנושא ייערכו בפקולטות השונות בשבוע הראשון שלאחר החג. מיקומים ותאריכים מדויקים יימסרו במייל בימים הקרובים.l

הנחיית הארגון בעניין זה תצא גם לדקאנים/ות של הפקולטות השונות.

עודכן לאחרונה ב־11:14
, 30 באוגוסט 2022
יצירת קשר באמצעות Whatsapp