AddThis Social Bookmark Button

זכויות מלגאים

מלגאים המקבלים מהאוניברסיטה מלגת קיום מיוצגים על ידי ארגון הסגל הזוטר, וזכאים ליהנות מזכויות ומהטבות שונות אותן השיג הארגון במשך השנים. מרבית המלגאים מיוצגים על-ידי הארגון,  עם זאת, מאחר שבאוניברסיטה יש גם מלגות "חיצוניות", אתם מוזמנים לפנות למשרדי הארגון ונשמח לברר עבורכם האם אתם נכללים בין מיוצגנו.

זכאות:

מלגות קיום ניתנות בהתאם לתקנון כללי סיוע למלגאים , חשוב לציין כי על אף הדיונים הרבים בנושא, כיום מלגות אינן נחשבות כשכר עבודה ומלגאים אינם נחשבים כעובדים. לנייר עמדה בנושא שהוגש לות"ת לחצו כאן
כל מלגאי אמור לקבל מכתב מלגה ממדור תלמידי מחקר עם תחילת תקופת המלגה  המציין את הקף המלגה ומשכה. הקף המלגה יכול לנוע בין 50% ל200%.

אישור מלגה:

עבור אישור מלגה, או פירוט הפקדות המלגה, יש לפנות לגורם הרלבנטי במדור קרנות ומלגות במזכירות האקדמית - אנה גורביץ, במייל annagure@tauex.tau.ac.il או בטלפון 03-6409265.

 
תשלום:
המלגות משולמות אחת לחודש ומעודכנות בהתאם למדד המחירים לצרכן.
למלגה ארבע רמות, בהתאם לשלב בלימודים:
רמה א' – מיועדת למי שהתקבל ללימודי תואר שני
רמה ב' – מיועדת למי שסיים לפחות שנת לימודים אחת לתואר שני ושנושא עבודת הגמר שלו אושר.
רמה ג' – תלמיד דוקטורט בשלב א' עד לאישור הצעת המחקר
רמה ד' – תלמיד דוקטורט לאחר אישור הצעת המחקר

סכומי המלגות החודשיים (100% מלגה) מעודכן לתשפ"א :

דרגה
רמת מלגה
סכום לחודש
מסטר רמה א
רמה 1
2,339
מסטר רמה ב
רמה 2
3,390
דוקטורנט א
רמה 3
4,424
דוקטורנט ב
רמה 4
5,081
פוסט דוקטורט
רמה 5
5,723

 

זכויות מלגאים:

פטור משכ"ל – מלגאים פטורים משכר לימוד בעבור החוג והתואר בגינו ניתנה המלגה. (מאסטרנטים עד ל210% שכר לימוד במהלך התואר). הפטור איננו כולל תשלומים נלווים. (מלגאים שהם גם עוזרי הוראה, אסיסטנטים, או מדריכים זכאים לפטור חלקי או מלא מדמי שמירה ע"פ תקן העסקתם)

חנייה בקמפוס – מלגאים זכאים לחנייה בקמפוס. לפרטים לחצו כאן.

ביטוח בריאות –  מלגאים זכאים לביטוח רפואי בסיסי הכולל: תרופות שאינן בסל הבריאות, השתלות איברים, התייעצות במקרה של סרטן וחוו"ד בחו"ל .

הכיסוי הינו ללא השתתפות המלגאי וניתן להרחיב אותו לביטוח רפואי מלא הכולל גם ניתוחים פרטיים, בדיקות אבחנתיות, התייעצויות עם מומחים, רפואה משלימה, ייעוץ פסיכולוגי ועוד. לפרטים על הביטוח ועל התעריפים לחצו
 כאן

ביטוח חיים הכולל תאונות אישיות – מלגאים זכאים לביטוח חיים הכולל תאונות אישיות ללא תשלום. הביטוח מופעל באופן אוטומטי על ידי האוניברסיטה עם תחילת המלגה.
יש למלא טפסים בכדי שהביטוח יכנס לתוקף. כל הפרטים כאן.

הריון ומילואים – מלגאים שנעדרו תקופה ממושכת עקב חופשת לידה או מילואים זכאים להארכת מלגה. לפרטים מלאים לחצו כאן. בנוסף, לאחרונה נכנסו לתוקפם כללים חדשים הנוגעים לזכויות מלגאיות בהריון ולזכויות מלגאיות שילדו במהלך תקופת המלגה. לצפייה בכללים לחצו כאן.

זכויות מיוחדות לדוקטורנטים מלגאים:

תקציב נסיעות – דוקטורנטים המקבלים מלגה, זכאים ל1000$ לצורך נסיעה לכנס השתלמות או סדנא במהלך לימודיהם (עבור מלגאים שעובדים באוניברסיטה כסגל זוטר במקביל ללימודיהם וזכאים לקרן קשרי מדע יעשה קיזוז חלקי של הסכום בין שתי הקרנות).
לפרטים נוספים והסברים, לחצו כאן.

הדפסת דוקטורט – דוקטורנטים המקבלים מלגה זכאים להשתתפות של האוניברסיטה בהוצאות הדפסת הדוקטורט אם הוגש עד שנה מתום המלגה (במקרים חריגים ניתן לפנות למזכירות האקדמית ולבקש השתתפות גם אם הוגש פרק זמן ארוך יותר אחרי תום המלגה).

רווחה

פנסיה – המלגאים אינם מבוטחים ע"י האוניברסיטה בביטוח פנסיוני. אי הפקדה לפנסיה בגילאי העשרים והשלושים עלולה לפגוע בהיקף החיסכון הפנסיוני שיעמוד לרשות אדם עם פרישתו. לכן הגיע הארגון להסכמה עם חברת מגדל לפיה מלגאים רשאים להפקיד עבור עצמם לפנסיה, וליהנות מההטבות מהם נהנים חברי הסגל האקדמי הזוטר. לפרוט ההטבות לחצו כאן. כדי להפקיד לפנסיה באופן עצמאי עליכם לקבוע פגישה עם נציג הקרן, דרך משרדי הארגון.

שי לחג  הארגון מחלק לחבריו שי לחג אחת לשנה. הודעה על חלוקת השי תישלח לרשימת התפוצה של הארגון.

תלושים מסובסדים  הינכם מוזמנים להגיע למשרדי הארגון על מנת לרכוש תלושי אוכל מסובסדים לחלק מהקפיטריות בקמפוס.

הטבות ומבצעים לחברי סגל  כדי להתעדכן בהטבות ומבצעים נוספים המוצעים מעת לעת לחברי הארגון אתם מוזמנים להתעדכן בדף ההטבות לחברים באתר הארגון.

על מנת שנוכל לעדכנכם בהודעות שוטפות בנושאים הקשורים להעסקה ולמלגות, אנא שלחו לנו מייל אל: segel@zutar.org.il, ונצרף אתכם לרשימות התפוצה.