AddThis Social Bookmark Button

המדריך לטרמפיסט באוניברסיטה

000000


המדריך לטרמפיסט באוניברסיטה

מרגישים שהחיים שלכם כסגל זוטר מלאים במונחים לא ברורים?
לנוחיותכם, אספנו מספר מושגים בסיסיים שיקלו עליכם.
בנוסף, הכנו לכם גם סרטון אנימציה מקסים שמסביר מי אנחנו ומה אנחנו עושים.
תהנו :)א
אסיסטנט א
- תקן העסקה של דוקטורנט בתחילת דרכו.
אחרי שנה כאסיסטנט א' מגיע מטבע הדברים:
אסיסטנט ב - האירועים הכרונולוגיים שנדרשים כדי שזה יקרה-שנה של העסקה ואישור הצעת מחקר.
אחרי אסיסטנט ב' משום מה לא מגיע אסיסטנט ג', מגיע מדריך. אותו תוכלו למצוא ב- מ'. 
ב

ביטול העסקה - ביטול העסקה בחודש שלפני תחילת הסמסטר מחייב? בפיצוי של חודש שכר. ביטול העסקה לאחר תחילת הסמסטר מחייב? בפיצוי של חודשיים שכר.

ביטוחים - ביטוח הוא אחד הנושאים המשמימים אך החשובים בעולם, אז בקצרה, אנחנו מצרפים לכם קישור עם כל הפרטים לביטוחים שיש לכם:
ביטוח פנסיה - חברת מגדל, לעת זקנה בפרישה לגמלאות: פרטים כאן .
ביטוח חיים - (מועסקים + מלגאים) חברת מגדל: למקרה של נכות תמידית ומוות (לא עלינו, טפו חמסה שום ואפונה).
פרטים אודות ביטוח חיים למלגאים: כאן. 
פרטים אודות ביטוח חיים למועסקים: כאן .
ביטוח בריאות - חברת הראל/דקלה: ביטוח 'קטסטרופות' במקרה של מחלה קשה. נדרשת הצטרפות אקטיבית מצידכם אם אתם מעוניינים בו (חתימה על טופס) פרטים כאן.

 


ג גילמן - בניין מדעי הרוח - המשרדים שלנו נמצאים בדיוק מאחוריו. אנחנו המחילה התת קרקעית למחצה מתחת לשביל.  
     
ד דמי לידה - מלגאיות שיולדות בתקופת המלגה - מלגתן תמשיך לאחר הלידה לתקופה של 14 שבועות לכל הפחות. בנוסף תינתן להן ארכה של 14 שבועות בתשלום על חשבון הרקטור לאחר תום המלגה.
 
ה הטרדות מיניות - אם הוטרדתן או נתקלתן במקרה של הטרדה מינית, הארגון יכול ומעוניין לספק נציגה שתלווה אתכן לאורך הליך הבירור. לפרטים תוכלו לפנות לכתובת המייל של הארגון או ישירות למירית mirit.tau@gmail.com  כמובן שכל פנייה הינה דיסקרטית ואינה מועברת לאף גורם ללא אישורכן.

הסכמי שכר ההסכמים הקיבוציים של הארגון עם האוניברסיטה הקובעים את תנאי העסקתם של מרצים ומתרגלים שאינם שייכים לסגל האקדמי הבכיר. אין אפשרות להעסיק מרצים או מתרגלים בצורה אחרת. בשנה הקרובה ייפתח ככל הנראה מו"מ מחודש על הסכמי השכר, ואנו נצטרך אתכם שותפים מלאים באסיפות ובהפגנות.

העסקה לפי שעות - לא!!! (כי אנחנו לא מרשים). העסקה של סגל זוטר תמיד תהיה לפי אחוזי משרה או יחידות הוראה (אצל מורים מן החוץ). אף פעם לא בשעות. אנחנו לא עובדי קבלן! (גם אם לפעמים זה נראה אחרת).

הריון - אסור לפטר או לפגוע בתנאי העסקתה של אישה הרה. לאחר הלידה האוניברסיטה מחויבת להשיב את העובדת לעבודה לשלושהחודשים לפחות. פרטים נוספים כאן.
 
ו
ותק - הוותק שלכם לצורך תשלום שכר באוניברסיטה מחושב בצורה שבה אף מעסיק לא חישב מעולם ותק. חישוב הוותק כולל שנות צבא, שנים שחלפו מאז התואר הראשון ושנים שחלפו מאז התואר השני. לא משנה מה עשיתם במהלך השנים, ואין קשר לניסיון המקצועי שלכם. הוותק שלכם יטפס גם אם לאורך התקופה לא יצאתם מהבית בגלל עונה של סדרות טובות ב-  yes דרמה.

ועד הסגל האקדמי הזוטר - הגוף שמנהל את הארגון. זה המקום שממנו צומחים מאבקים ארציים ומקומיים, סכסוכי עבודה והדרישות להסכמי השכר. מדי שנה מתכנסים כל חברי הארגון ובוחרים את חברי הועד לשנה הבאה. אנחנו תמיד שמחים לראות פרצופים חדשים לצדנו!

 
ז לעתים תחושו שזה מה שזורקים עליכם. בדיוק בשביל זה אנחנו פה.  
ח


חישוב שכר / ותק / היקף משרה - לרשותכם מחשבון שכר, ותק והיקף משרה, והכל בקליק אחד (מטאפורית. בפועל זה משהו כמו 3-4 קליקים).

חל"ת –  אם אתם בעלי כתבי התחייבות, אתם נמצאים בחל"ת בסמסטר שבו אתם לא מועסקים. אם אתם לא רוצים לשלם תעריף של עובד בחל"ת לביטוח הלאומי, אתם יכולים להודיע לרפרנט במדור שכר.

 
 
ט

טעותהתשובה שתקבלו כשתבואו לשאול מה הסיבה שבגללה לא הזינו לכם את כתב המינוי בזמן/את המלגה/לא נתנו לכם כתב התחייבות. זה הרגע בסיפור שבו אתם אמורים להגיע אלינו זה הרגע בסיפור שבו אתם אמורים להגיע אלינו וביחד אנחנו יוצאים להילחם בבירוקרטיה. לעתים הבירוקרטיה משיבה מלחמה. אנחנו משתדלים להיות בצד המנצח.

 
     
י

יום הסטודנטהיתרון העיקרי שבו הוא תרומתו למגוון הקולינרי בקמפוס. זו העת שבה דוכן תפוחי האדמה המוקרמים השווה עושה הופעת אורח  
     
כ

כתב מינויתנאי ההעסקה שלכם יפורטו בכתב המינוי. אם לא קיבלתם כתב מינוי, לא תקבלו משכורת.

כתב התחייבותעמיתי הוראה ב' ותיקים, דוקטורנטים ומורים במסלול המקביל, אמורים לקבל התחייבות מהאוניברסיטה להעסקה דו שנתית או תלת שנתית.

 
     
ל
למה אנחנו צריכים ארגון עובדים- ראה ז' לעיל
וגם כי כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש שיש לנו מישהו שנמצא בצד שלנו, מישהו שיודע לומר בדיוק מה מגיע לנו, ובעיקר בגלל שביחד אנחנו יכולים להשיג יותר מאשר כל אחד לחוד.

 
     
מ


מדריך
 - אחרי שנתיים של העסקה כאסיסטנט, מקבלים תקן מדריך

מינימום אחוזי משרה - לפי ההסכמים הקיבוציים, עוזרי הוראה אמורים להיות מועסקים ב20% לכל הפחות, דוקטורנטים ב 25%.

מורים מן החוץ - מורים שהגיעו מבחוץ (כי האוניברסיטה היא כמובן "הבפנים") - מהפרקטיקה, מהתעשייה, מבתי המשפט ומלשכות רואי החשבון, ומסגל בכיר של אוניברסיטאות אחרות, והעסקה ביותר מ- 100%.
 
מסלול מקביל (מורה משנה) - התקן בו מועסקים מדריכי פרקטיקום ומורים לשפות.

     
נ נקודות זיכוי במס הכנסההמסיימים תואר ראשון או שני, זכאים לקבל נקודות זיכוי נוספות במס הכנסה  
     
ס סגל אקדמי 'זוטר'  - למרות שאנחנו מהווים מרבית כוח ההוראה בקמפוס (יותר מ 50% ) - אנחנו נחשבים זוטרים - אנחנו לא! תעזרו לנו לחשוב על שמות חדשים  
     
ע

עוזר הוראה  - סטודנטים לתואר ראשון ושני יועסקו כעוזרי הוראה

עמית הוראה - מי שאינו סטודנט אך הכנסתו העיקרית באה מהאקדמיה.

עובדי קבלן בקמפוס - עובדי הניקיון והשמירה בקמפוס מועסקים מזה שנים בהעסקה קבלנית ובתנאי העסקה מחפירים כי האוניברסיטה מסרבת לקלוט אותם כעובדים ישירים

 
     
פ
פטור משכר לימוד ונלווים - חברי ארגון זכאים לפטור משכר לימוד ומתשלומים נלווים. סטודנטים יכולים לבקש פטור מדמי רווחה לפני תחילת הסמסטר

פייסבוק- יש לנו עמוד! תאהבו אותנו?!

פיצוי פיטוריםתום מינוי לאחר שנה מהווה פיטורים לכל דבר ועניין ומזכה אתכם בפיצויי פיטורים.

 
     
צ
צמצום אחוזי משרה - אם יש כתב התחייבות וביטלו לכם קורס, אם את בהריון ופגעו לך בתנאי המשרה, אם הפחיתו לכם אחוזי משרה עבור קורס קיים אבל היקף העבודה לא ירד - אי אפשר לצמצם אחוזי משרה בכל מצב. בואו אלינו וננהל שיחה קצרה בנושא.

 
     
ק קרן קשרי מדע - לדוקטורנטים ולמורים במסלול המקביל יש קרן קשרי מדע אישית שנצברת לפי אחוזי ההעסקה ומיועדת לנסיעות לכנסים אקדמיים.  
     
ר
רווחה - אם אתם לא רוצים לשלם רווחה לאגודת הסטודנטים, כדאי שתסתכלו על האותיות הקטנות ותבדקו מה המועד האחרון לביטול התשלום.

רעבים? - בשעות הצהריים, כשנדמה שמרכז ההסעדה הוא גם מרכז העולם, תוכלו למצוא אצלנו כרטיסיות מסובסדות "פביאנו" ו"קקאו") שיעזרו לכם לאכול קצת יותר בזול).


 
     
ש

שביתה  - נשק יום הדין, אבל לפעמים צריך להשתמש בו. אז אם אתם מקבלים מייל שבו אתם מתבקשים לשבות, אנא, הניחו את העט שמונח בידכם, הישענו לאחור, עיצמו עיניים, נישמו עמוק ו....הפסיקו לעבוד

שימוע - כאשר שוקלים פיטורים, חלה על האוניברסיטה חובה לזמן אתכם לשימוע. השימוע נועד כדי שתשמיעו את טענותיכם ותישקל שנית הפסקת העסקתכם. אי חידוש מינוי נחשב פיטורים ומחייב שימוע . אם פיטרו אתכם בלי שימוע - רוצו אלינו ויחד נצא להילחם במנגנוני הבירוקרטיה

שכר - נקבע בהסכמים הקיבוצייםכל חריגה מהסכמי השכר דורשת אישור של המועסק ושלנו.

שי לחג - בכל פסח אתם מוזמנים למשרדי הארגון כדי לקבל מאיתנו שי לחג. שווה לבוא, גם בשביל השי וגם בשביל להכיר אותנו.

 
     
ת תקן העסקה - התקן נקבע לפי הסטטוס באוניברסיטה (עוזר הוראה, אסיסטנט, מורה מן החוץ וכדומה).

תקציב קשרי מדע - עמיתי הוראה זכאים ל- $ 3,000 בשנה אקדמית לצורך כנסים ורישום לאגודות מקצועיות. הקרן אינה אישית ואינה נצברת